2003

Stepdance                       		 Fiddle
----------------------------------------------------------------------------------
9 & under stepdance			9 & under fiddle
1. Trishia Whetham, Dundalk             1. Emily Yarascavitch, Oshawa
2. Kyle Waymouth, Stratford		2. Joel Charron, Barrie
3. Emily Flack, Dorchester		3. Trishia Whetham, Dundalk
4. Emily Yarascavitch, Oshawa		4. Philip Provencher, Oshawa
5. Alanna Jenish, Oshawa		5. Cameron Gore, Guelph
6. Kristen Clark, Indian River		6. Paige Ballagh, Teeswater

12 & under stepdance			12 & under fiddle
1. Devan Ballagh, Teeswater		1. Patrick Weiler, Brampton
2. Kristin Whetham, Dundalk		2. Daniel Mighton, Hanover
3. Heather Norris, Staffa		3. Samuel Romijn, Clinton
4. Michael Ballagh, Teeswater		4. Eric Provencher, Oshawa
5. Dawn Marie Harris, Mitchell		5. Gregory Williams, Dorchester
6. Julia Bertens, Mitchell		6. Kristin Whetham, Dundalk

18 & under stepdance			18 & under fiddle
1. Michelle Bovey, Mitchell		1. Maigan Hominick, Ingersol
2. Maigan Hominick, Ingersoll		2. Greg Henry, Sombra
3. Sara Robinson, Alton			3. Erika Wieler, Dundalk
4. Kyle Buchanan, Orangeville		4. Linsey Beckett, Kemble
5. Courtney Rosso, London		5. Tyler Beckett, Kemble

19-35 stepdance				19-49 fiddle
1. Leanne Scherbarth, Mitchell		1. Kendra Norris, Waterloo
2. Melika Lefebvre, Sudbury		2. Paul Lemelin, Hanmer
3. Cathie McGonigle, Stratford		3. Cara Broughton, London
4. Paul Lemelin, Hanmer			4. Hugh Boyd, Sarnia

36-49 stepdance				50-64 fiddle
1. Linda Duncan, Ingersoll		1. Andy Clark, Mississauga
2. Janice Ballagh, Teeswater		2. Raymond Brisson, Oshawa
3. Nancy Norris, Staffa			3. Ray LaMarche, Kirkfield
4. Joanne VanMoorsel, Mitchell		4. Karen Dares, Toronto

50 & over stepdance			65 & over fiddle
1. George Stevens, Listowel		1. Bob Plant, Blind River
2. Kathy Cameron, Dorchester		2. Bob Arbuckle, Newmarket
3. Paddy Woods, Mitchell		3. Real Levesque, Burlington
4. Howard Edgerton, Guelph		4. Ron Reed, Sudbury

Junior Group stepdance			Junior duet fiddle
1. Ballagh Bunch, Teeswater		1. Patrick & Erica Weiler, Brampton
2. Sibling Rivalry, Stratford		2. Samuel Romijn & Maigan Hominick, Ingersoll
3. Flaming Feet, Staffa			3. Devynn & Lauren Quarles, Stouffville
4. Chickletts, Walkerton		4. Emily Yarascavitch & Eric Provencher, Oshawa

Open Group stepdance			Duet fiddle
1. Black Magic, Mitchell		1. Tyler & Linsey Beckett, Kemble
2. TNT, Brampton			2. Chuck Joyce & Greg Henry, London
3. Serendipity, London			3. Shane & Kyle Cook, Dorchester
4. Denim & Lace, St. Paul's		4.

Open stepdance				Open fiddle
1. Stephanie Cadman, Toronto		1. Shane Cook, Dorchester
2. Laurie Nicholson, Monkton		2. Scott Woods, Elora
3. Chad Wolfe, North Bay		3. Chuck Joyce, London
4. Bridget Norris, Staffa		4. Mathew Johnson, Stratford
5. Mathew Johnson, Stratford		5. Chad Wolfe, North Bay





Main Page